İngilizce öğreten en iyi 5 uygulama!

İngilizce öğreten mobil uygulamalar
Eğer siz de en iyi İngilizce nasıl öğrenilir sorusuna cevap arıyorsanız, bu yazı sizin işinize oldukça yarayacak. Dil öğrenme 21. yüzyılda gerçekten önemli. En etkili İngilizce öğrenme yollarından biri olan dinleme, kelime ve cümle kurma becerilerinizi geliştirecek en iyi İngilizce öğreten uygulama ve araçlarını derledik.

Günümüzde yabancı dil öğrenmek birçok alanda gereklidir. Örneğin bir iş başvurusunda, yurt dışı seyahatlerinde ve yabancı kaynaklardan faydalanmayı gerektiren meslek dallarında. Yabancı dil bu kadar gerekliyken hızlı ve pratik bir şekilde öğrenmenin yollarından biridir bu uygulamalar. Aşağıda en etkili uygulamaları maddelemiş bulunmaktayım.

1. Duolingo
Duolingo, hem dinleme, hem kelime, hem de cümle kurma konusunda oldukça güzel bir etki yaratıyor. Uygulamada konulara ayrılmış olarak bulunan dersler bulunmakta. Genellikle İngilizce olarak verilen bir cümleyi çeldirici kelimeler arasından doğru olanları bir cümle kurarak çevirmeniz isteniyor. Ayrıca sorulan İngilizce cümlelerin seslendirmesi de bulunmakta.

İndirme: Android/IOS

+ Artıları: Cümle kurma, dinleme ve kelimeleri aktarma konusunda başarılı, ücretsiz bir uygulama.
- Eksileri: Robot bir seslendirmeye sahip.
2. Voscreen
Bu uygulamada film replikleri gibi kısa videolarla kalıpları öğrenebiliyorsunuz. Günlük kelime ve söz dizilerini size katacak olan bu uygulamada, bir video verip, orada söylenen şeyin Türkçe olarak doğru biçimini seçmeniz isteniyor. Dilerseniz İngilizce olarak altyazısına bakabiliyorsunuz. Dinleyerek ingilizce öğrenme konusunda oldukça başarılı bir uygulama diyebiliriz.

İndirme: Android/IOS

+ Artıları: Dinleme ve konuşma becerisine büyük katkı sağlayacak ücretsiz bir uygulama.
- Eksileri: Pek bir eksisi yok.3. Busuu
Yaygın olarak kullanılan ve bilinen bu uygulama, yabancı dilinizi geliştirme konusunda size oldukça fazla şey katacak. En etkili ingilizce öğrenme uygulamalarından biri olan Busuu'da dil seçeneği de oldukça fazla. Uygulamayı denemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

İndirme: Android/IOS

+ Artıları: Yabancı dilinizi geliştirmek için  işinize fazlasıyla yarayacak bir uygulama.
- Eksileri: Uygulamanın premium sürümünü almadan birçok özelliğe erişemiyorsunuz.4. Drops
Drops pek bilinmese de görsel hafızayla kelimeleri kalıcı bir şekilde öğretebilen bir uygulama. Çeviri yerine görsel olarak öğretmek tercih edilmiş. Kelime öğrenmek için oldukça işinize yarayacak bu uygulamayı aşağıdan indirebilirsiniz.

İndirme: Android/IOS

+ Artıları: Kelimeleri öğrenme konusunda işiniz görebilecek bir uygulama.
- Eksileri: Seslendirme yapılmamış.5. Mondly
Mondly, günlük konuşmalar, kelime alıştırmaları ve seslendirmesiyle oldukça başarılı bir uygulama. Günlük konuları dersler ile çalışarak yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz bu uygulamanın oldukça kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Günlük dersler ve haftalık sınavlarla bu uygulama da farkını ortaya koyuyor.

İndirme: Android/IOS

+ Artıları: Dil becerinizi etkili bir şekilde geliştirebilecek bir uygulama.
- Eksileri: Premium sürümünü satın almazsanız kısıtlı.